Distances līgums

Tā kā meKID piedāvātās preces pārdošana notiek ar internetā izvietota piedāvājuma starpniecību, saskaņā ar Latvijas Republikas Patērētāju tiesību aizsardzības likuma (PTAL) 10. pantu, šādā gadījumā, pircējam veicot pasūtījumu, starp Pircēju un Pārdevēju tiek slēgts Distances līgums.

Šis līgums tiek slēgts starp interneta tirdzniecības vietnes www.mekid.eu īpašnieku SIA „ER & PE”, vien. reģistrācijas Nr. 40203284767 , reģistrēts 2021. gada 12. janvārī, juridiskā adrese: Bauskas iela 29-16, Rīga, LV-1004, (turpmāk tekstā – Pārdevējs), un Pircēju, kas izdara pasūtījumu un veic pirkumu www.mekid.eu interneta tirdzniecības vietnē. Distances līgums attiecas uz visiem pasūtījumiem un pirkumiem, kas veikti www.mekid.eu interneta tirdzniecības vietnē.

Pasūtīšanas, piegādes un samaksas kārtība

Pircējs veic preču pasūtīšanu caur šo mājas lapu, norādot iegādājamo preču veidu un daudzumu. Pircējam ir iespēja veikt apmaksu par preci, lietojot interneta veiklā iestrādāto maksājuma rīku. Pēc pasūtījuma veikšanas pircējs saņem rēķinu. Rēķins tiek sagatavots elektroniski un ir derīgs bez paraksta.

Pārdevējs nodrošina preču piegādi 5 darba dienu laikā, kopš ir saņemta apmaksa par preci, ja prece pieejama iegādei uzreiz.

 Ja prece pieejama ražotāja noliktavā, piegādes laiks ir 2 - 3 nedēļas. Preces statuss norādīts zem preces katras preces apraksta : " prece pieejama iegādei uzreiz", vai  " prece pieejama ražotāja noliktavā ". 

Lai veiktu pirkumu Interneta veikalā Pircējam jādodas uz sadaļu "Veikals" jāizvēlas preces un jāpievieno tās virtuālajam pirkuma grozam, nospiežot pogu "IELIKT GROZĀ" pie attiecīgajām precēm. Pirkumu grozs turpmāk būs redzams lapas kreisajā pusē.

Kad visas vēlamās preces ir ievietotas virtuālajā pirkuma grozā, Pircējam jāspiež pogu "PASŪTĪT" , pēc šī Pircējs nonāk sadaļā “PASŪTĪJUMA NOFORMĒŠANA”.

Lai turpinātu veikt pirkumu Pircējam jānorāda savus datus (vārdu un uzvārdu, e-pasta adresi, mobilā tālruņa numuru, adresi un papildus informāciju, ja tādu vēlas norādīt). Pircējam jāizvēlas piegādes veidu. Pircējam jāizvēlas pasūtījuma apmaksas veids - internetbanka. 

Ja izvēlēta piegāde uz DPD Pickup punktiem, Latvijas Pasta pakomātiem vai Omniva pakomātiem Pircējs izvēlas sev vēlamo adresi no piedāvātā saraksta. 

Kad Pircējs ir pārbaudījis un norādījis pilnīgu un pareizu informāciju, pārbaudījis pasūtījuma un summas atbilstību, Pircējs atzīmējot ar ķeksīti “Piekrītu lietošanas noteikumiem un privātuma politikai” apliecina, ka ir iepazinies un piekrīt šiem noteikumiem un privātuma politikai un piekrīt, ka viņa sniegtie dati tiek izmantoti, lai Pārdevējs varētu pieņemt Pircēja pasūtījumu un veikt preču piegādi saskaņā ar LR likumdošanas prasībām.

Ievadot informāciju, Pircējs piekrīt, ka tam uz norādīto e-pastu tiks izsūtīti paziņojumi, kas saistīti ar Pircēja pasūtījuma apstrādi.     

Pēc šīs darbības Pircējam ir jānospiež poga “TĀLĀK” pēc kā Pircējs nokļūst sadaļā “Pasūtījuma apstiprināšana” kur vēlreiz pārliecinās par ievadīto datu pareizību.

Pircējs ir atbildīgs par norādīto datu pareizību, Interneta veikalā veiktajām darbībām un sekām, kas izriet no nepatiesas informācijas sniegšanas, tajā skaitā, bet ne tikai, norādot nepareizu piegādes adresi vai mobilā telefona numuru.

Ja visi dati norādīti pareizi, Pircējam jānospiež poga “Pirkt” pēc kā pircējs nokļūst atbilstošā apmaksas veida sadaļā. Pircējs nokļūst sadaļā “Apmaksa” ar iespēju veikt apmaksu par preci ar internetbankām SEB bank, Swedbank, Citadele, Luminor  u.c .

Pēc Pasūtījuma noformēšanas, Pircējam uz e-pasta adresi, kuru Pircējs ir norādījis pie pasūtījuma veikšanas, tiek nosūtīta informācija par pasūtījuma apstiprinājumu  un saiti kuru atverot iespējams lejuplādēt un apskatīt Pirkumu apliecinošu dokumentu (pavadzīmi) . Elektroniskā pavadzīme derīga bez paraksta. Veicot pasūtījumu Pircējs apstiprina savu piekrišanu saņemt pirkuma pavadzīmi elektroniski.

Pasūtījums uzskatāms par pieņemtu, kad Pircējs veicis un apmaksājis pasūtījumu ar Interneta veikalā vai izvēlējies saņemt pavadzīmi e-pastā, kā arī saņēmis pasūtījuma apstiprinājumu e-pastā.

Ja Pārdevējs kāda iemesla dēļ nevar piegādāt pasūtītās preces, Pircējs tiek par to informēts pēc iespējas ātrāk. Pircējam tiek piedāvāts izdarīt grozījumus veiktajā pasūtījumā vai noslēgtā Distances līguma nosacījumos. Risinājums tiek rasts atbilstoši situācijai abām pusēm vienojoties. Ja nav iespējams vienoties par grozījumiem veiktajā pasūtījumā, samaksātā nauda (ieskaitot piegādes izmaksas) tiek atmaksāta nekavējoties, bet ne vēlāk kā 14 dienu laikā pēc paziņojuma saņemšanas.


Atteikuma tiesības

Pircējam ir tiesības atteikties no preces 14 kalendāro dienu laikā no Preces saņemšanas brīža, nosūtot Pārdevējam par to atteikuma vēstuli. Atteikuma vēstules veidlapu Pārdevējs nosūta Pircējam pa e-pastu pēc Pircēja pieprasījuma.

Pircēja pienākums ir 7 dienu laikā pēc atteikuma vēstules nosūtīšanas atdot preci Pārdevējam. Visus izdevumus, kas radīsies saistībā ar preces nosūtīšanu atpakaļ Pārdevējam, sedz Pircējs.

Pircējs nevar izmantot atteikuma tiesības, ja:

  • pasūtītās preces pēc to rakstura nevar atdot atpakaļ, vai tās ātri bojājas vai ir ātri izlietojamas;
  • pasūtītās preces ir izgatavotas tieši Pircējam pēc individuāla pasūtījuma;
  • pircējs ir atvēris audioierakstu vai videoierakstu, vai datorprogrammu iepakojumu.
  • citos gadījumos, kad no pirkšanas un pārdošanas līguma nevar atteikties atbilstoši Latvijas Republikas likumiem.

Latvijas Republikas Patērētāju tiesību aizsardzības likuma 12. panta sestā daļa nosaka, ka "patērētājs ir atbildīgs par preces kvalitātes un drošuma saglabāšanu atteikuma tiesību realizēšanas termiņā". Pārdevējs patur tiesības Pircējam atteikt izmantot atteikuma tiesības vai ieturēt kompensācijas maksu gadījumā, ja prece ir bojāta, lietošanas laikā nevērīgi izturoties pret preci vai neievērojot instrukcijas norādījumus, ja ir nozaudēts preces oriģinālais iepakojums vai ja tās iepakojums ir būtiski bojāts.

Datu apstrāde

Ievadot nepieciešamo informāciju, noformējot pasūtījumu, Pircējs apliecina, ka ir iepazinies un piekrīt, ka viņa sniegtie dati tiek izmantoti, lai Pārdevējs varētu pieņemt Pircēja pasūtījumu un veikt preču piegādi saskaņā ar normatīvo aktu prasībām. Ievadot informāciju, Pircējs piekrīt, ka tam uz norādīto e-pastu tiks izsūtīti paziņojumi, kas saistīti ar Pircēja pasūtījuma apstrādi.

Ar detalizētu informāciju par personas datu apstrādi Pircējs var iepazīties interneta veikala sadaļā Privātuma un Sīkdatņu politika.Pirkumu grozs